120_14_1_1Jak tým U16, tak o dva roky starší výběr si připsal do tabulky své skupiny po devíti bodech a čtyři zápasy před koncem dlouhodobé části jsou oba velmi blízko k zopakování loňské účasti ve finálovém turnaji nejlepších čtyř o mistra republiky.

„Prakticky až na jeden zápas to byl jednoduchý turnaj, protože soupeři nebyli tak zvuční,“ hodnotil domácí vystoupení Pavel Šuba, manažer klubu a trenér „osmnáctky“. Jeho hochy dokázalo více potrápit pouze zručské Benago, proti kterému domácí přiklonili vítězství na svou stranu až v závěru.

„Mají výborný mančaft se třemi extraligovými kluky. S nimi to bylo hodně těžké. Navíc je vede zkušený Filinger a učí je nové věci,“ chválil Šuba soupeře. „Ve druhé půli jsme hráli na jednu bránu, ale do šancí se moc nedostávali. Až v závěru se prosadila čtyřka se zkušenostmi z áčka ve složení Gabčo, Lelek, Prejsa a Kettner a trochu šťastně převážila misku vah na naši stranu.“

Ostatní soupeři už zdaleka takový odpor nekladli a Mělničtí si proti nim s chutí zastříleli. „Chomutov přijel bez extraligových hráčů z Mostu a Teplice jsou outsiderem letošní soutěže,“ řekl Šuba.

Zatímco starší tým čekal nejtěžší soupeř až na závěr celodenního programu, mladší hned na úvod v podobě utkání s chomutovskou Spartou. Ta mohla za určitých okolností Olympik sesadit ze druhého místa. Domácí ale takový scénář nepřipustili.

„V šestnáctkách to byla se Spartou vyčkávací taktika, protože šlo o druhé místo. Hosté nepřijeli v ideální sestavě a uhráli jsme, co jsme potřebovali,“ komentoval Pavel Šuba výhru 2:0. Tu tým trenéra Vladimíra Kaňky bez problémů potvrdil i ve zbylých dvou vystoupeních, takže jsou i jeho šance na finále nejlepších čtyř týmů (2 ze západní a 2 z východní skupiny) slibné.

„Osmnáctka si zopakuje finále na 99 procent. Šance mladších vidím na 70 až 80 procent. Na třetí místo se totiž posunula Bohemka. Více napoví příští turnaj opět tady v Neratovicích, kde na konci ledna hrajeme právě s Bohemkou a s vedoucí Slavií,“ odhaduje šance Pavel Šuba a zároveň s předstihem zve do ochozů sportovní haly.

1. liga juniorů – Západ

U18 – výsledky Olympiku: Chomutov 9:2 (5:1), Teplice 8:0 (7:0), Zruč n. S. 2:1 (1:1). Pořadí po 10 kolech: 1. Plzeň 28 bodů, 2. Olympik 25, 3. Zruč n. S. 16, 4. Slavia Praha 16, 5. Chomutov 12, 6. Příbram 12, 7. Bohemians 1905 3, 8. Teplice 3. Chomutov a Teplice mají odehráno o utkání méně.

U16 – výsledky Olympiku: Chomutov 2:0 (1:0), Teplice 8:5 (4:4), Zruč n. S 10:7 (4:2). Pořadí po 10 kolech: 1. Slavia Praha 27 bodů, 2. Olympik 27, 3. Bohemians 1905 20, 4. Chomutov 16, 5. Plzeň 13, 6. Zruč n. S. 9, 7. Příbram 3, 8. Teplice 0. Chomutov a Teplice mají odehráno o utkání méně.