„V neděli 20. listopadu nám pětadevadesát procent hráčů juniorek hraje poslední mistrovská utkání za Pšovku, nebo Neratovice,“ čílí se Pavel Šuba a volá po sladění futsalové termínovky s koncem fotbalového podzimu, jak tomu bylo v minulém roce.

„Požádal jsem o přeložení utkání, což se v juniorech ještě nestalo, protože se hraje turnajovým systémem. Pokud nám nevyjdou vstříc, tak do Chomutova nepojedeme a finalista posledních dvou sezon půjde do soutěže se dvěma kontumacemi,“ hrozí Šuba.

Načasování úvodního kola na víkend, kdy se ještě dohrávají fotbalové soutěže manažer Olympiku vůbec nechápe. „Rok co rok se o tom bavíme. Loni už to bylo v pohodě a teď to udělají znovu. Něco jsme tady vybudovali, dosáhli s juniory velkých úspěchů, stojí to peníze i čas a pak přijde těžká podpásovka…“

Mělnický klub není v boji o nový termín úvodního kola juniorské ligy sám, podobný pohled na věc má například šéf pardubického Torfu Milan Vich.

A co na to komise futsalu při FAČR? „Jedná se opravdu o nepříjemnou kolizi termínů, kterou jsme v původním návrhu termínových listin měli pod kontrolou. Po několika změnách z důvodu různých dalších vlivů došlo k překrytí termínů s fotbalovými soutěžemi. Z organizačních důvodů nebylo možné ještě více termínové rozpětí zúžit,“ vysvětlil sekretář Martin Průša, podle kterého se komise futsalu bude situací znovu zabývat, přestože termínovka je schválená a pořádající oddíly už nahlásily termíny turnajů.

25404_1300999363987_1200522489_30812848_8179714_n