Domácí nasměrovala správným směrem hned v páté minutě výstavní střela Gabča. Poté se ale obrana nevyvarovala chyby, které využil k vyrovnání hostující Černý.

Další tři branky si aktéři duelu nechali do závěrečné dvouminutovky. Nejprve po šestém faulu proměnil desetimetrový kop Škůrek, poté stejné výhody využil na druhé straně i Gabčo. O tom, že hosté přece jen půjdou na přestávku o gól spokojenější, rozhodl pár vteřin před sirénou Kiliján.

Z nadějného výsledku se ale Kadaňští dlouho netěšili. Domácí totiž vlétli do druhého poločasu jako uragán a v rozmezí tří minut to bylo po brankách navrátivšího kapitána Neumana, Prejsy a Jíny 5:3.

Kadani se ještě povedlo zásluhou Černého snížit na rozdíl jedné branky a zdramatizovat závěr utkání. Možnost definitivního rozhodnutí měl opakovaně na kopačce Gabčo, ale ani jeden ze dvou desetimetrových kopů tentokrát neproměnil. Pojistku tak přidal až v samotném závěru Rolenc.

Zatímco A-tým má před sebou ještě závěrečné vystoupení na půdě slánské Čechie, mělnická rezerva pátečním derby s kralupským AFC své letošní účinkování v krajském přeboru zakončila. A loučení to bylo po výsledku 4:4 (2:2) remízové.

Olympik – Kadaň 6:4 (2:3)

Branky: 5. a 20 z PK Gabčo, 21. Neuman, 22. Prejsa, 24. Jína, 40. Rolenc – 9. a 34. Černý, 19. Škůrek z PK, 20. Kiliján. Rozhodčí: Švagr, Vaněk. Diváci: 40. Olympik: Machulka (21. Saibt) – Šimandl, Lelek, Dvořák, Gabčo – Jurčovský, Jína, Neuman, Němec (21. Rolenc, 21. Prejsa). (mb)