Mělník je o vzájemné zápasy čtvrtý před Hradcem a může se těšit na semifinále. Cestu do něj zkomplikovaly “neplánované” porážky v Benešově a v Turnově. Na návrat do elitní čtyřky si tak Mělničtí museli počkat do pátečního posledního kola dlouhodobé části.

A nestačila samotná výhra z palubovky slánské Čechie, ale také byla nutná výpomoc poslední Kadaně v utkání proti Hradci. Zdánlivě nemožné se nakonec po remíze v Kadani stalo skutečností a v mělnické výpravě mohla vypuknout radost.

Na rozdíl od Hradce mladý mělnický celek důležitý zápas na půdě papírově slabšího soupeře zvládl. Vítězství nezabránil ani Daniel Hnízdil ve slánské brance. Dlouholetá opora Olympiku jen v prvním poločase čtyřikrát prohrála svůj minisouboj s Josefem Gabčem mladším. Víc gólů už nepadlo.

„Před utkáním jsem mu kladl na srdce, aby dokázal dávat v zápasech pravidelně dva tři góly, vzal mě za slovo a byl famózní,“ chválil Pavel Šuba nejlepšího kanonýra týmu, kterému prý před utkáním také poradil, jak na „Hnízda“ nejlépe vyzrát. „Všechny čtyři góly padly způsobem, jakým jsme si řekli,“ usmíval se.

V semifinále hraném na dvě vítězná utkání čeká Mělnické o hodně těžší sousto. Vyzvou totiž nejlepší tým „západu“ Andy Liberec. „Play off je pro nás určitě úspěchem. Vždyť proti Slanému hrálo v základu pět kluků z osmnáctky. Zápasy s Andy pro ně budou velkou školou, protože na ně bude trochu větší tlak něco dokázat,“ míní Pavel Šuba.

Přestože Olympik v sezoně pohrál s Andy oba vzájemné zápasy, nepůjde do semifinále, jehož přesné termíny zatím nejsou známy, předem odepsaný. „Myslím, že bychom mohli Liberecké i potrápit. Obě letošní utkání byla naprosto vyrovnaná a rozhodly zkušenosti a naše smůla. Snad se poučíme, připravíme a děj se vůle boží.“

Slaný – Olympik 0:4 (0:4)

Branky: Gabčo 4. Olympik: Saibt – Lelek, Šimandl, Jína, Gabčo – Neuman, Dvořák, Pokorný, Wolf (Němec, Prejza)._mg_35641_8_1