Souboj arsenalské dlouholeté zkušenosti s dravým mělnickým mládím dopadl lépe pro domácí celek, který vítězstvím svého soupeře přeskočil a atakuje tak postupové příčky do play off o nejvyšší soutěž.

   V pohledném utkání začali lépe domácí, k úvodní brance jim pomohl i nejistý zákrok hostujícího gólmana, skóre zvýšili po čtvrthodině přesnou hlavičkou. Hostům se podařilo snížit z desetimetrového kopu. Většinou se hra odehrávala ve středu pole, zejména domácí obrana pracovala spolehlivě a nepouštěla soupeře do žádné vyložené šance. Po přestávce získali domácí celkem třikrát dvoubrankové vedení, hosté vždy stihli vstřelit pouze kontaktní branku. Největší drama přinesla závěrečná pětiminutovka soupeře a power-play, hosté sice vstřelili dvě branky, ale také dvě inkasovali. Domácí navíc třikrát minuli opuštěnou branku a jednou hostům pomohlo i břevno. Arsenal nakonec těsné vítězství ubránil.

  Do prvních šancí se dostali hosté, ale střela Gabča z dálky minula arsenalskou branku stejně jako pokus Jurčovského od rohu. Ve 4´se k zakončení dostali i domácí, ale Kilián z otočky zamířil vedle a z následného rohu Brunclíka vychytává gólman Saibt. O minut později se již skóre změnilo, Žáček přihrál Hampešťovi a jeho skákavá střela z dálky překvapila mělnického gólmana. Přišel závar před mělnickou brankou, k dorážce se dostal Žáček, ale tentokrát Saibt předvedl skvělý reflexní zákrok. Hosté ohrožovali Kondráta v domácí brance jen střelami z uctivé vzdálenosti, nejpilnější byl Gabčo, ale domácí gólman byl pozorný. Asi největší šanci měli hosté ve 13´kdy se poprvé dostali k nebezpečnému zakončení zblízka, ale Kondráta Gabčo opět neprostřelil. V 15´přišel rychlý protiútok domácích, Hampešť našel v brankovišti Kiliána a ten hlavou střílí druhou branku Arsenalu. Bohužel domácí rychle střádali fauly a 17´umožnili soupeři kopat desetimetrový kop, Gabčo tvrdou střelou po zemi nedal Kondrátovi šanci. V závěru měli oba celky ještě jednu šanci, ale skóre se již nezměnilo, hostující Dvořák střílel z půlky hřiště do Kondráta, na druhé straně Kilián v dobré šanci neprostřelil Saibta a dorážku Žáčka chytrým obloučkem vyhlavičkoval na poslední chvíli z brankové čáry obránce.

   Druhé dějství začalo další nepřesnou střelou hostů v podání Pokorného. Domácí odpověděli střelou Žáčka z velkého úhlu, ale gólman Saibt byl pozorný, neuspěl ani Hampešť který si míč šikovně za obranu soupeře narazil se Žáčkem. Hosté hrozili jen z dálky nebo z ostrých úhlů a to na Kondráta nemohlo platit. Ve 29´našel Brunclík v brankovišti nepokrytého Kiliána a ten vrátil Arsenalu dvoubrankové vedení. Hosté však brzy odpověděli, domácí obrana nepohlídala před Kondrátem Šimandla a ten pohodlně po příhře Dvořáka opět snížil.

Domácí však bleskově odpověděli, Žáček uvolnil Šimáčka a ten prostřelil Saibta. Pět minut před koncem si hosté vzali time aut a hráli ve zbytku utkání power-play s pátým hráčem v poli (Saibta nahradil Šimandl). Úvod této přesilovky však hostům zpočátku moc nevyšel, naneštěstí pro ně Žáček zblízka míjí okrytou branku, a střela Šimáčka přes celé hřiště do opuštěné branky také nekončí gólem. Ve 36ˇhosté rozebrali domácí obranu a Gabčo zblízka po příhře Pokorného střílí kontaktní branku. O chvíli později hosté špatně rozehrají přímý kop, ale Hampešť také míjí branku po střele přes celé hřiště. Dvě minuty před koncem hrál hostující náhradní gólman s míčem déle než mu povolují pravidla a domácí nepřímý kop zužitkovali k navýšení vedení, Hampešť vyslal k zakončení Brunclíka a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Po pár vteřinách opět zužitkovali power-play a Jína prostřeluje Kondráta z bezprostřední blízkosti po nahrávce Gabča. V poslední minutě měl ještě obrovskou šanci domácí gólman Kondrát, ale jeho střelu přes celé hřiště nastavuje břevno. Vyrovnání měl na druhé straně na noze Pokorný, ale Kondrát jeho střelu zblízka zázračně vyrazil. Ani další šance branku již nepřinesly, Kiliánova patička gólmana nepřekvapila a Gabčo zamířil vedle.

 

Manažer Pavel Šuba :

     Je to stále dokola, neproměněné šance a trestuhodné chyby. Jednou se jich dopustí hráči v poli, tentokrát to byl brankář. Myslím, že to byl minimálně remízový zápas. Kluci hráli velmi dobře, opět byli daleko futsalovější a mám z toho zápasu příjemný pocit, samozřejmě až na ten výsledek. Velice kvalitní byla závěrečná power play a v premiéře v základní sestavě nezklamal 16-ti letý Tomáš Prejsa. Taky musím vyzdvihnout výkon Pepíka Gabča a Jakuba Pokorného. A náš cíl play off ? Jsme stále ve hře a bude to zamotané až do konce, protože naši rivalové o postup hrají mezi sebou.

 

 

FC ARSENAL BENEŠOV – SK OLYMPIK MĚLNÍK    5 : 4   (2 : 1)

 

Branky (asistence): 5´Hampešť (Žáček), 15´Kilián (Hampešť), 29´Kilián (Brunclík), 33´Šimáček (Žáček),

                             38´Brunclík (Hampešť) – 17´Gabčo (2 PK), 32´Šimandl (Dvořák), 36´Gabčo (Pokorný),

                             38´Jína (Gabčo)

Žluté karty: Šimáček (Arsenal), Jurčovský (Olympik)

Rozhodčí: Vaněk, O.Černý

Delegát: Maurer

Diváci: 100

Arsenal: Kondrát – Brunclík, Šindelář, Hampešť, Pohorský, Kilián, Žáček, Šimáček, M.Chlasták, Hájek

_mg_22121_1_1