Starší mělnický tým přijel na jih Moravy s vizitkou suverénního vítěze dlouhodobé části západní skupiny. O svou dva roky trvající neporazitelnost ovšem přišel v nejméně vhodnou chvíli – ve finále.

Trpkou lekci z produktivity mu udělili vrstevníci z Plzně. Mělničtí brzy prohrávali dvougólovým rozdílem a jejich naděje za nepříznivého stavu nevzkřísila ani dlouho trvající power-play. Monotónní hra proti pečlivě bránícímu soupeři nakonec nepřinesla ani čestný úspěch a Plzeň slavila po výsledku 4:0.

Svěřenci trenéra Pavla Šuby jako by si veškeré štěstí vybrali už v semifinále s Chrudimí. Gabčo totiž vstřelil jedinou branku zápasu pouhé tři vteřiny před vypršením předepsané hrací doby. Tím ale mělnická radost na turnaji skončila.

Velkou zkušeností byla účast mezi čtyřmi nejlepšími celky dlouhodobé části své kategorie pro mělnický tým do 16 let. Ten nejdříve ve vyrovnaném a do poslední chvíle dramatickém semifinále podlehl nejtěsnějším rozdílem Vysokému Mýtu.

V utkání o bronz proti pardubickému Torfu už se Mělnickým podařilo tříbrankový náskok soupeře brankou Kettnera z poslední minuty zcela smazat, k medailím to ovšem nakonec nevedlo.

V penaltovém rozstřelu totiž rozvlnili síť pouze pardubičtí hráči, jejichž závěrečná radost byla o to větší, že celý turnaj absolvovali pouze s torzem mužstva bez možnosti střídání.

U16 – semifinále: Tango Brno – Torf Pardubice 5:1, Olympik Mělník – Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 (0:1) Branky: 35. Weiner, 40. Prejsa – 12. Svoboda, 26. Najman, 32. Brychta. ŽK: Netolický, Prejsa, Weiner, Dzimko. O 3. místo: Mělník – Pardubice 3:3 na pen. 0:3 (0:1) Branky: 29. Prejsa, 30. Kepšta, 40. Kettner – 13. Pešek, 21. Klír, 23. Konečný. ŽK: Růžička. Finále: Brno – V. Mýto 4:4 na pen. 7:6. Konečné pořadí: 1. Brno, 2. V. Mýto, 3. Pardubice, 4. Mělník.

U18 – semifinále: Olympik Mělník – ERA-PACK Chrudim 1:0 (0:0) Branka: 40. Gabčo. ŽK: Gabčo, Jína. Mělník: Jenč – Tichý, Jína, Gazdík, Gabčo, Havel, Volf, Lelek, Šimandl, CC Jistebník – Indoss Plzeň 1:2. O 3. místo: Chrudim – Jistebník 3:1. Finále: Mělník – Plzeň 0:4 (0:2) Branky: 3. Böhm, 6. Vnuk, 16. Grätsch, 25. Šlajs. ŽK: Gabčo, Jenč, Vála – Vnuk, Kasík. Konečné pořadí: 1. Plzeň, 2. Mělník, 3. Chrudim, 4. Jistebník._mg_24241