_mg_1411Mělničtí, kteří patří mezi šestnáct hlavních „center futsalové mládeže“, zahájili proti zcela stejným soupeřům jako před rokem. A vstup to byl velmi vydařený. Neopakovalo se ani v celé loňské sezoně ojedinělé zaváhání staršího týmu s Pardubicemi.

„Na vstupním utkání jsme si dali záležet a bylo vidět, že soupeř má k nám jako k loňskému finalistovi velký respekt. I když byl kvalitní, tak my byli po celý zápas lepší,“ komentoval manažer Olympiku Pavel Šuba úvodní výhru 4:2. Ta se ovšem nerodila zcela bez potíží. Mělničtí po přestávce pomohli soupeři k vyrovnání vlastním gólem, pak už se ale prosazovali pouze do správné brány, takže je nemuselo mrzet ani závěrečné snížení Pardubic.

V souboji stejných klubů v mladší kategorii nestačilo Východočechům ani dvoubrankové vedení, naděje Olympiku výsledek otočily. „Trochu nám pomohl i rozhodčí. Kluci rozehráli přímý kop před písknutím, které po chvíli následovalo. Soupeř strnul a nevěděl, co se děje, takže jsme dávali do prázdné, a rozhodčí gól uznal,“ popsal Pavel Šuba moment, který nastartoval obrat.

Následné souboje s Benagem skončily shodně mělnickou výhrou 3:2. „Proti urputně bránícímu soupeři se oba naše týmy trápily a přes hru na jednu bránu a mraky střel horko těžko vyhrály.“

Mělničtí tak hned na začátku naznačili své letošní ambice, které především v kategorii U18 směřují k účasti ve finalovém turnaji. Tam se probojují vždy nejlepší dva týmy z východní i západní skupiny.

„V osmnáctkách nám z úspěšné loňské sestavy odešli pouze Rolenc a Škrabal, takže tam jsou ambice jasné. V šestnáctkách se kluci futsal především učí a na dvě postupová místa jsou nejméně čtyři adepti, mimo nás určitě Slavia, Bohemka a Plzeň,“ poznamenal Pavel Šuba.

V dlouhodobé části čeká juniory ještě pět turnajů, v sobotu 18. prosince soutěž zavítá také do neratovické sportovní haly.

U18: Pardubice – Mělník 2:4 (0:1), Benago Zruč n. S. – Mělník 2:3 (1:0). U16: Pardubice – Mělník 2:5 (2:2), Benago Zruč n. S. – Mělník 2:3 (1:3).