Jako první v utkání skórovali hosté po teči nastřeleného míče těsně před bezmocným Saibtem. Domácí ale rychlý gól nerozhodil. A dočkali se zasloužené odměny.

Na poločasových 1:1 srovnával Fiala. Ve druhé části, do které nevýrazného Gabča nahradil Rolenc a do sestavy se dostala i poslední posila ze Slavie Jakub Němec, se už trefovali do černého pouze domácí.

Právě Němec parádní individuální akcí zakončenou ranou na zadní tyč strhnul vedení na mělnickou stranu. Po ideální přihrávce Pokorného se následně trefil i Rolenc a druhý gól v utkání vsítil Fiala.

Hradec v závěrečných asi šesti minutách vsadil na hru bez brankáře a Jína pečetil hladkou výhru do prázdné brány.

„Očekával jsem těžší zápas,“ nechal se po utkání slyšet spokojený mělnický trenér Pavel Šuba. Ten viděl na vlastní oči zápas Hradce s Kladnem a snažil se svůj tým na východočeského soupeře dokonale připravit.

„Povedlo se. Soupeř u nás působil zakřiknutě. Od začátku jsme byli lepším mančaftem, tlačili jsme se před bránu a naopak Hradec do ničeho nepustili – ani při jeho závěrečné power-play, kdy jsme výborně bránili.“

V domácím prostředí se dařilo také mělnickému béčku, které ve druhém poločase otočilo ve svůj prospěch utkání druhého kola krajského přeboru proti Fobozu Slaný a vyhrálo 6:4.

Na přestávku ještě odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli o dvě branky. Především první mělnická čtyřka ve složení Volf, Prejza, Lelek a Šimandl o sobě na hřišti věděla, ale bohužel pro domácí nedávala góly. Vše si ovšem vynahradila po návratu z šatny.

„Bylo vidět, že trenér Kaňka o přestávce odvedl kus práce a kluky vyburcoval, aby se nebáli hrát důrazněji a aktivněji, což se okamžitě projevilo. I když nám dal soupeř po vyrovnání na 2:2 ještě gól na 2:3, tak od té doby jsme v utkání dominovali a po zásluze zvítězili,“ podtrhl Pavel Šuba páteční maximální spokojenost v táboře Olympiku.

Olympik Mělník – Salamandr Hr. Králové 5:1 (1:1)
Branky:
Fiala 2, Němec, Rolenc, Jína. Olympik: Saibt – Němec, Neuman, Fiala, Vrána, Jína, Pokorný, Jurčovský, Gabčo._mg_18341_13_1