_mg_111711

S jakými změnami zahajujete přípravu?
Změny jsou obrovské, větší, než jsem očekával. Po sezoně jsme se dohodli na ukončení aktivit v Olympiku s Průchou, Čermákem, Runtem. Beránek je na zkušené ve Slavii. Počítali jsme s některými dalšími, ale například Remenec povýšil ve firmě a s futsalem skončil. Polák čeká rodinu a rovněž skončil. O ukončení činnosti jsme mluvili i se Spalem. Ze starších hráčů počítáme pouze s Neumannem, Pokorným a Fialou.

Na zkušenou v Mladé Boleslavi je prý dokonce brankář Hnízdil?
Hnízdo je u nás dlouho a chceme dát šanci mladým brankářům. I když je to srdcař, tak už to nebylo ono, neměl se kam posouvat. Nahradí ho Saibt, kterému bude krýt záda Machulka. Hnízdo projevil zájem zkusit to v Boleslavi. Pokud s ním budou spokojeni, tak se určitě domluvíme na hostování. Stejným případem je Pavel Runt, kterého jsme na půl roku pustili do Alfy Liberec.

Máte představu o nových posilách?
Na hostování z Kladna se nám podařilo udělat pětadvacetiletého Martina Fitka, má zkušenosti z ligy a určitě bude posilou. Dále řešíme dva kluky z Alpiny Slaný – Husárka a Volfa, oba s námi hráli na Benagu a jeví se zajímavě. Uvidíme, jestli jim to vydrží. A jak už jsem avizoval, šanci dostanou kluci z juniorky – Jína, Gabčo, Volf, Šimandl, Lelek. Uvidíme, jak se budou jevit. Začínáme také spolupracovat s Bohemkou a zřejmě se u nás objeví dva tři její hráči na hostování.

Začátek přípravy proti našlapanému Benagu (porážka 1:9) byl asi pořádně ostrý?
Nebylo to úplně ideální. Nastoupili hlavně kluci z juniorky. První poločas byl celkem zajímavý, prohráli jsme ho dva nula, ale měli jsme šance. Ve druhém šli na hřiště další dva mladí kluci, sestava se trochu nabourala a ideální to nebylo. Od stavu 5:1 jsme začali hrát nahoru – dolů a během posledních čtyř minut jsme dostali pět gólů, proto bylo skóre trochu hrůzostrašné. Benago má výborný mančaft, asi nejsilnější v jeho historii. Pro nás to byl opravdu ostrý start.

Proti komu si v přípravě ještě zahrajete?
Měli jsme hrát v pátek (dnes) na Bohemce, ale jelikož byl zápas naplánovaný od 17 hodin, tak jsme ho museli zrušit. Dostat se v pátek přes celou Prahu trvá a museli bychom hrát třeba jen v pěti a to nemá smysl. Budeme tedy pokračovat trénováním dvakrát týdně. Generálku odehrajeme 24. září doma s Čechií Slaný. Předtím ale budeme chtít odehrát nejméně dvě další utkání. Uvidíme, jestli nám vyjde ještě nějaký prvoligový soupeř.

Nebudou hráči jako Průcha, Čermák nebo Runt chybět?
Chceme dát šanci mladým, i když se třeba budou ve druhé lize nějaký čas trápit. Těmhle klukům už je přes třicet a zvládnout dva futsalový tréninky týdně, do toho dva nebo tři fotbalový a o víkendu zápasy je proti lidskému zdraví. Kluci byli pochroumaní, nedělali nic na sto procent, a to bylo to znát. Udělali pro nás kus práce, ale nyní je čas vyměnit garnituru.

Jak pozmění výrazná obměna kádru vaše druholigové ambice?
Hlavní bude, abychom nespadli do divize. Druhá liga bude soubojem nejméně osmi devíti silných celků – Hradec Králové, Andy Liberec, Kladno, Boleslav, Benešov, Turnov, Litoměřice…

A mezi nimi Olympik?
Můžeme skončit třetí, ale klidně i desátí. Druhá liga se neustále zkvalitňuje, nesmíme podcenit ani jeden zápas.