O poznání lépe, ale také hůře se mohlo v první lize dýchat futsalistům Mělníka po utkání na Bohemians 1905. Remíza 2:2 udržela mezi oběma celky ze dna tabulky tříbodový odstup a hosty na sestupovém místě.

_mg_06521_9„Je to opět ztráta, ale v kontextu s tím, že máme s Bohemkou lepší vzájemnou bilanci a do zbytku soutěže i lehčí vylosování, je naše záchrana nadále reálná,“ věří mělnický manažer a trenér Pavel Šuba v udržení nejvyšší soutěže.

V pátečním utkání byla od úvodních minut patrná důležitost zápasu. V prvním poločase se měnil stav pouze po střelách z pokutových kopů. Domácí kotel rozjásal kapitán Šnídl, který překonal Saibta. Ten tentokrát dostal v mělnické brance přednost před Hnízdilem. „Neudělal jedinou chybu, chytil i něco navíc a tým podržel,“ pochvaloval si výkon gólmana trenér Šuba.

Na druhé straně trestal vysoký počet faulů Hyka. O chvilku později si dokonce mohl dát penaltové repete, ale u brankáře Kudrny už nepochodil, a skóre se tak znovu měnilo až po změně stran. A tentokrát to byl pro změnu hostující kapitán Spal, kdo dostal pohotovou dorážkou svůj tým do vedení.

Z něj se ale hosté neradovali příliš dlouho. Bývalý hráč Mělníka Stejskal připravil osm minut před koncem pro Šnídla druhý gól a bylo srovnáno. V závěru mohla strhnout vítězství na svou stranu obě mužstva, na spravedlivé remíze se ale už nic nezměnilo.

„Na pohled vyrovnaný průběh utkání, ve kterém jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí. Těch dobrých, které jsme nedali, jsme měli nejméně čtyři pět, Brožek dvakrát a Hyka šli sami na gólmana, Runt s Beránkem netrefili odkrytou prázdnou bránu, tam se stala chyba, proto jsme neudělali tři body, ale jen remizovali,“ měl jasno Pavel Šuba.

Od záchranářských starostí si Mělničtí trochu orazí, příští víkend totiž startují na prestižním mezinárodním turnaji v Brně. Další ligový zápas přijde na řadu 31. ledna, kdy na neratovickou palubovku zavítá Jistebník.

Bohemians 1905 – Olympik 2:2 (1:1)

Branky: Šnídl 2 (1 z PK) – Hyka z PK, Spal.
Olympik: Saibt – Runt, Neuman, Čermák, Hyka – Spal, Brožek, Matějček, Beránek.