VARTA futsal liga je zpět! Po dlouhé pauze se opět roztáčí ligový kolotoč a po udržení v lize v něm uvidíme opět i Olympik. V 1. kole se Olympik střetne na půdě v teplicích s místním Svarogem. Svarog loňskou sezónu postoupil do čtvrtfinále play-off, kde se hráči Svarogu střetli s Plzní a prohráli těsně 2:3 na zápasy.

Olympik ale nepojede do Teplic bránit, i když jsou tepličtí futsalisté favoriti. Naši borci chtějí v teplicích bodovat, tomu nasvědčují i poslední ohlasy z kabiny od trenéra Jakuba Němce a od kapitána Jiřího Vokouna. Svarog bude chtít ale vyhrát, k tomu se nám přiznal trenér Teplic David Filinger.

Jakub Němec (trenér Olympiku): Všichni se na zápas po dlouhé přípravě těšíme. Teplice ukázaly už minulou sezonu velkou sílu a na tu letošní ještě posílily. Budou patřit mezi nejlepší týmy. čeká nás hodně těžké utkání, ve kterém můžeme uspět, jen když všichni podají výkon na hranici svých schopností. Věřím, že si nějaké body z Teplic odvezeme a sezonu začneme úspěšně.

Jiří Vokoun (kapitán Olympiku): Na zápas v Teplicích se všichni moc těšíme, jelikož jde o 1. kolo a my chceme do soutěže vstoupit vítězstvím. Do Teplic nepojedeme v roli favorita, ale věřím, že v Teplicích předvedeme mnohem lepší zápas než v pohárovém finále krajské části proti Benešovu. Jsme si vědomi, že Teplice mají kvalitní tým, ale my jedeme do Teplic bodovat, snad se nám to podaří.

David Filinger (trenér Svarogu): V pátek očekávám od Mělníka bojovné až tvrdé utkání. Soupeře znám velice dobře, tak vím, o čem mluvím. Nebudeme si nic nalhávat, jsme v tomto utkání favorité, ale Mělník je zkušený mančaft, tak to určitě nebude jednoduchý zápas. K utkání musíme přistoupit zodpovědně od první vteřiny a nepodcenit ho. K tomu už hráče povedu na tréninku.

Chcete jet Olympik podpořit osobně? Tak dorazte na adresu Na Stínadlech 3280 Teplice, zápas začíná ve 20:30. Na portálu onlajny.com bude textový přenos ze zápasu. Držte nám palce!