V pátek se Olympik třel v rámci 15. kola VARTA futsal ligy s pražskou Slavií a byl k vidění parádní futsal.

Do vedení šli po necelých dvou minutách hosté, když Hrdinovu střelu Zyryanov pustil smolně za svá záda. V páté minutě hosté zahrávali rohový kop. Směřička našel lobem Míču, který i díky Malákovi, který zakryl domácímu brankáři výhled, zvýšil vedení Slavie. Minutu na to ale Malák parádní střelou z voleje propálil Kubíčka a snížil na 1:2. V jedenácté minutě se na levé straně parádně uvolnil Sváta, který parádní přihrávkou našel Cabadaje a ten střelou mezi nohy Kubíčka vyrovnal. Slavia se ale ještě dostala do vedení. Míča v sedmnácté minutě prošel po levé straně a našel před bránou Směřičku, který vrátil Slavii vedení. Za tohoto stavu se šlo do kabin.
Začátek druhého poločasu byl v režii Olympiku. Ve dvacáté čtvrté minutě Cabadaj rozehrál roh na Mažáriho, který střelou na zadní tyč opět vyrovnal. Slavia se ale dostala opět do vedení, když dvě vteřiny před konce přesilové hry, po červené kartě Maláka, napřáhl Směřička z prostředka hřiště a pod břevno prostřelil Jenče, který ve druhém poločase nahradil v brance Zyryanova. Olympik se ale nevzdal a ve třicáté šesté minutě zahrával roh, lobem se míč dostal ke Gabčovi, jehož nástřel před bránu se odrazil k Mažárimu a ten srovnal stav na 4:4.
Tři minuty před koncem se Slavia chystala k power play. Než k ní ale došlo, tak střelu Němce tečoval kousek před Kubíčkem Surmaj a dostal Olympik poprvé do vedení. V závěrečné power play domácí hráči Slavii k ničemu nepustili, a tak si Olympik připsal velmi důležité tři body do tabulky.

Pavel Šuba trenér Olympiku: Styl a průběh zápasu byl přesně takový, jaký jsem očekával a jaký jsem si přál. Jen ten první gól nebyl v plánu. Nechtěl jsem, aby jsme vedli. Se soupeři jako je Slavie a podobně je lepší prohrávat, protože je to uklidní a hráči vždy poleví v nasazení a v koncentraci a pak se to těžce vrací zpět. Naopak, nás to nabudilo k ještě většímu odhodlání, jen bylo škoda těch 3 šancí v 1. půli, ve kterých byl Zdrža, mohlo být veseleji už do přestávky. Ale možná to tak bylo lepší, protože všichni víme, jak ošidné je vést po poločase o gól, zvláště pak venku u soupeře, který má fantastickou podporu z hlediště a navíc se prezentuje agresivním a přímočarým futsalem. To ukázala 2. půle, kdy jsme Slávii dostali několikrát pod tlak a jen díky Kubíčkovi tomu odolávali. Ale naštěstí tentokrát, na rozdíl od Mýta, Sparty nebo Chrudimi, neodolali a my si zaslouženě připsali důležité 3 body. Nepomohla jim k tomu ani přesilovka, i když jim nakonec gólově vyšla, a ani závěrečná hra bez brankáře, kdy jsme je k ničemu nepustili. Nebudu hodnotit jednotlivé hráče, protože všichni si zaslouží mé velké uznání. Už jen to, z čeho jsme dostali góly, smolný první gól z dálky, druhý z rohu a čtvrtý v přesilovce, jen ten třetí ze hry, ukazuje, jak jsme k utkání přistoupili.

Nenad Veljkovič trenér Slavie Praha: Říkal jsem klukům, že takový zápas po derby může být velmi nepříjemný, bohužel se to splnilo a bylo to takové, jak jsem čekal. Nasadili jsme všechny hráče, začali jsme dobře, ale neproměnili jsme řadu šancí, na zadní tyči. Měli jsme utkání rozhodnout a nepřipustit takový průběh, soupeř v závěru utkání otočil. Musím říct, že jsem hodně zklamaný, takové zápasy musíme vyhrávat.

SK OLYMPIK MĚLNÍK – SK SLAVIA PRAHA 5:4 (2:3)
Branky: 6. Malák (Zdržálek), 11. Cabadaj (Sváta), 24. Mažári (Cabadaj), 36. Mažári, 38. Surmaj (Němec) – 2. Hrdina, 5. Míča (Směřička), 17. Směřička (Míča), 30. Směřička (Hrubý)